Ştiri

Un Nissan Patrol simplu bate un Cybertruck Tesla pe o pistă dreaptă (video)

SUV-ul japonez a fost mai rapid în cursa de rezistență cu ¼ de milă (402 metri). Acest lucru este raportat de site-ul Autoevolution.

Cea mai puternică versiune a Tesla Cybertruck – Cyberbeast de 845 CP cu trei motoare electrice – a luat parte la cursă.

Poate accelera până la 100 km/h. în 2,6 secunde și alergați ¼ de milă în 11 secunde.

Nissan Patrol echipat cu un motor turbo de 2000 CP / Foto: captură de ecran / YouTube

Dar nici pentru Nissan Patrol nu a fost ușor, deoarece puterea neremarcabilului SUV a fost crescută la 2000 CP.

De menționat că SUV-ul a primit și un interior luxos din piele.

Acest tuning Nissan Patrol este destul de popular în Orientul Mijlociu.

În mod normal, sub capota mașinii se află un V6 twin-turbo de 3,8 litri modificat de la mașina sport Nissan GT-R.

Cel mai bun Tesla Cybertruck de 845 CP a fost ales pentru cursă / Foto: captură de ecran / YouTube

La start, Tesla Cybertruck a preluat conducerea, deoarece la mașinile electrice, cuplul maxim este atins imediat.

Cu toate acestea, Nissan Patrol a depășit în curând Tesla și a câștigat cursa, deși șoferul a schimbat odată o treaptă greșită.

Sursa: focus.ua